Bohaterski policjant pomaga poszkodowanemu mężczyźnie dostać się do szpitala

Bohaterski policjant pomaga poszkodowanemu mężczyźnie dostać się do szpitala

Ranny mężczyzna, który doznał poważnej kontuzji w postaci odcięcia palca, usiłował samotnie dotrzeć do najbliższego szpitala. Jego siły jednak malały, dlatego kiedy na horyzoncie pojawił się radiowóz, podjął decyzję o poproszeniu o pomoc. Dzielnicowy, zauważając poważność sytuacji, natychmiast włączył sygnały i przetransportował go do szpitala, gdzie trafił on pod opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego.

Podczas patrolu dzielnicowy młodszy aspirant Łukasz Gillmeister zauważył nietypowe zachowanie jednego z kierowców – migające długie światła skierowane w stronę jego radiowozu. To niecodzienna sytuacja zmusiła policjanta do zatrzymania pojazdu – opowiada st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Gdy funkcjonariusz Gillmeister zbliżył się do kierowcy, zrozumiał skalę problemu. Mężczyzna był ranny i przekazał mu swoje dramatyczne doświadczenie – w wyniku nieszczęśliwego wypadku niemal doszło do amputacji jednego z jego palców. Próbował samodzielnie dotrzeć do szpitala w Bytowie, ale jego siły były już na wyczerpaniu. Dlatego prosił o wsparcie funkcjonariusza, aby pomógł mu dostać się do placówki na czas. Rana mężczyzny była owinięta bandażem, a na niej znajdowała się opaska uciskowa.