Remont części hotelowej w bytowskim zamku ma zakończyć się jeszcze w tym roku

Remont części hotelowej w bytowskim zamku ma zakończyć się jeszcze w tym roku

Planowany jest finał remontu części hotelowej znajdującej się w historycznym zamku w Bytowie. To zadanie, które jest już na horyzoncie, powinno zostać zrealizowane jeszcze przed końcem bieżącego roku. Władze Gminy Bytów intensywnie pracują nad przygotowaniem odpowiednich procedur przetargowych dla tego projektu.

Jak mówi Jacek Czapiewski, zastępca burmistrza Bytowa, w rozmowie z Weekend FM, gmina czyni wszelkie starania, by jak najszybciej doprowadzić do ogłoszenia przetargu i wyboru wykonawcy. Ich celem jest ożywienie hotelu na terenie zamku i przypomnienie o jego istnieniu. Zadanie to wymaga jednak gruntownych napraw w różnych obszarach – od instalacji elektrycznej, przez sieci wodne i kanalizacyjne, aż po system klimatyzacji. Obecnie dokumentacja niezbędna do uruchomienia przetargu jest już prawie gotowa.

W najbliższym czasie powinniśmy usłyszeć o ogłoszeniu przetargu i o wybraniu firmy, która podejmie się tego istotnego zadania. Władze Gminy Bytów liczą na szybkie zakończenie inwestycji, aby jak najszybciej przywrócić do życia hotelowe pomieszczenia w zamku.