Rozpędzeni kierowcy z gminy Stężyca ukarani za znaczne przekroczenie prędkości na drodze pod Bytowem

Rozpędzeni kierowcy z gminy Stężyca ukarani za znaczne przekroczenie prędkości na drodze pod Bytowem

Na drogach w gminie Parchowo, niedaleko Bytowa, policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę prowadzącego skodę. Mężczyzna ten jechał niemal 80 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy drogowe. Wobec tak znacznego wykroczenia, funkcjonariusze zdecydowali się na natychmiastowe odebranie mu uprawnień do kierowania pojazdem.

Tymczasem, nieopodal tego miejsca doszło do podobnej sytuacji. Złapano tam 53-letniego kierowcę forda, który poruszał się z prędkością 96 km/h pomimo ustalonego limitu prędkości wynoszącego 40 km/h w terenie zabudowanym.

Obydwaj mężczyźni, będący mieszkańcami gminy Stężyca, zostali ukarani mandatami oraz obarczeni karą 15 punktów karnych za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

To działanie było częścią kontroli prędkości na drodze wojewódzkiej 228 w gminie Parchowo. Kontrola ta miała swoje źródło w zgłoszeniach, które wpłynęły za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).

KMZB to innowacyjne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem a służbami mundurowymi. Celem jego stworzenia jest skuteczne zwalczanie rozmaitych zagrożeń, które mogą mieć miejsce w różnych obszarach naszego kraju. Wszystkie zgłoszenia naniesione na KMZB są dogłębnie analizowane przez funkcjonariuszy policji.