Składowali i palili nocą śmieci

Składowali i palili nocą śmieci

Ustalenia bytowskiej jednostki policji doprowadziły do ujawnienia w powiecie hali przemysłowej, w której składowano, a następnie wypalano nocą śmieci. Śledczy przy wsparciu WIOŚ na podstawie zabezpieczonych w miejscu próbek wyjaśniają, czy nielegalna działalność zagrażała życiu lub zdrowiu mieszkańców. 

Funkcjonariusze policji z wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego w Bytowie ustalili, że w jednej z hal przemysłowych na terenie powiatu składowane są odpady. Wszystkie znajdujące się tworzywa sztuczne oraz odpady tekstylne miały ponadto być palone po nocach. 

Funkcjonariusze, którzy zjawili się w ustalonym miejscu, potwierdzili zarówno proceder składowania, jak i spalania śmieci. Potwierdziły to również mieszczące się w miejscu kontenery z popiołem. Jak podaje oficer prasowy Komendanta Powiatowego w Bytowie st. sierż. Dawid Łaszcz o całej sprawie poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Działający tam inspektorzy pobrali próbki odpadów oraz popiołu, które pomogą w dalszych ustaleniach. Ponadto technik kryminalistyki policji dokonał oględzin miejsca oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Praca śledczych opierała się przede wszystkim na przesłuchaniu świadka. 

Dalsza praca policjantów i prokuratury opierać się będzie na podstawie badań laboratoryjnych, które wykażą czy wypalanie odpadów zagroziło zdrowiu lub życiu mieszkańców. Ponadto obniżeniu jakości powietrza, wody, powierzchni ziemi, zniszczeń w świecie zwierzęcym lub roślinnym. Badania pomogą ustalić, czy doszło do przestępstwa, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o pracy policji w mieście i powiecie w zakładce:  Kronika Policyjna – bytowinfo.pl/.