Śledztwo w sprawie nocnego zderzenia dwóch samochodów w gminie Czarna Dąbrówka

Śledztwo w sprawie nocnego zderzenia dwóch samochodów w gminie Czarna Dąbrówka

Właśnie trwa prowadzenie śledztwa przez policję Bytowską na temat wypadku samochodowego, który miał miejsce w miniony dzień, dokładnie 29 października, około godziny 2:00 nad ranem. Miejsce zdarzenia to teren gminy Czarna Dąbrówka.

Podczas tego nocnego incydentu doszło do bezpośredniego zderzenia czołowego dwóch pojazdów marki Volkswagen. W tym etapie postępowania, funkcjonariusze wykonali już pierwsze ustalenia dotyczące przebiegu zdarzeń.

Z początkowych wyjaśnień wynika, że do kolizji doszło, gdy 21-letni kierujący Volkswagenem Golfem na prostym odcinku jezdni niespodziewanie przeszedł na pas ruchu przeciwnego kierunku. To skutkowało bezpośrednim zderzeniem z drugim samochodem tej samej marki, Volkswagenem Passatem, którego za kierownicą siedział 24-latek. W obszarze oddziaływania tego wypadku, najbardziej ucierpiał młodszy z kierowców. Po jego badaniu medycznym okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu podczas kierowania pojazdem. Wynik badania alkomatem wykazał wartość bliską 2 promilom alkoholu we krwi.