Z początkiem maja działalność wznawia Punkt Informacji Turystycznej w Rekowie

Z początkiem maja działalność wznawia Punkt Informacji Turystycznej w Rekowie

Miasto Bytów poinformowało o ponownym otwarciu Punktu Informacji Turystycznej w Rekowie, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych od maja. Odwiedzić go będzie można od poniedziałku do soboty w godzinach: 10:00-13:00. Ponadto w dodatkowych godzinach po wcześniejszym umówieniu się przez kontakt telefoniczny. 

Indywidualne otwarcia punktu informacyjnego odbywać się będą od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13:00-16:00. Każdy odwiedzający miejsce dowiedzieć się będzie mógł m.in. o walorach i atrakcjach turystycznych. Ponadto dostępna jest w miejscu baza noclegowo-gastronomiczna oraz infrastruktury turystycznej w całej gminie Bytów.  

Punkt Informacji Turystycznej w Rekowie to także miejsce, w którym rozpoczynają się dwie ścieżki przyrodnicze, w tym czerwona „Wśród leśnych jezior i bagien” oraz zielona  „Atrakcje turystyczne okolic Rekowa i Płotowa”.

Miasto zachęca także do korzystania z aplikacji “Od Bałtyku po Kaszuby” oferującą ponad tysiąc tras turystycznych obejmujących województwo pomorskie oraz zachodniopomorskie. Ponadto dowiedzieć się z niej również można o najważniejszych wydarzeniach mających miejsce w okolicy.