Bytowski Dzień Ziemi

Bytowski Dzień Ziemi

W piątek, 21 kwietnia w Bytowie świętowano Dzień Ziemi. W tym celu odbyło się wiele wydarzeń zarówno dotyczących mniejszych lokalnych grup, jak i całego społeczeństwa zamieszkującego miasto. Nie tylko skupiono się na sprzątaniu terenów zielonych, zorganizowany bowiem na bytowskim rynku został event o tematyce ekologicznej. 

W piątek na rynku w Bytowie odwiedzić można było stoiska, które rozstawione zostały przez partnerów organizowanego eventu z okazji święta naszej planety. Licznie przychodzili zarówno mieszkańcy miasta, jak i grupy szkolne oraz przedszkolne. Dzieci chętnie angażowały się w liczne zabawy i konkursy. Wykazały się także wiedzą o prawidłowej segregacji odpadów. Ponadto udział można było wziąć w  programowaniu fotonów, którego uczyli pracownicy Biblioteki Miejskiej w Bytowie. Kilka grup zaprezentowało na wydarzeniu również własne repertuary taneczne i muzyczne. Oprawę muzyczną zagwarantowało też Bytowskie Centrum Kultury.

Jak informuje UM Bytów, Nadleśnictwo przygotowało sadzonki drzew – buka i dębu, które wręczano w zamian za oddanie makulatury. Dzięki akcji pod koniec wydarzenia specjalnie przygotowany kontener był już zapełniony. Udało się zebrać 660 kg makulatury.