Z wizytą w regionie – co warto zobaczyć w Kartuzach?

Z wizytą w regionie – co warto zobaczyć w Kartuzach?

Kartuzy mają wiele uroku, a wycieczki po tym mieście będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Kto chce lepiej poznać Kaszuby i piękno tej krainy, ten koniecznie powinien zajrzeć do tej miejscowości. Jakie atrakcje zasługują tutaj na szczególne wyróżnienie?

O niezwykłych Kartuzach

Leżące nad Czterema Jeziorami Kartuskimi miasto może się pochwalić długą historią. Sięga ona XIV wieku i wiąże się z Kartuzami, którzy mieli tu swą pustelnię. O ich obecności przypomina do dziś potężna kolegiata, pełna ciekawych dzieł sztuki oraz zabytków sakralnych. Świątynia ta jest jednym z najważniejszych obiektów, których w czasie wycieczki po Kartuzach nie można pominąć. Drugim miejsce, do którego bardzo chętnie zaglądają turyści z całej Polski, jest Muzeum Kaszubskie. Można tu ujrzeć wiele ciekawych sprzętów, z których dawniej korzystano podczas pracy na polu lub w trakcie łowienia ryb. Nie brak tu również sprzętów wykorzystywanych w gospodarstwie oraz zabytków, które przypominają o garncarstwie – zajęciu niezwykle popularnym na dawnych Kaszubach. Wielkie wrażenie na zwiedzających może tu również zrobić izba kaszubska, dzięki której można się przekonać, w jakich warunkach mieszkali dawni mieszkańcy kaszubskich wiosek.

Pobyt w Kartuzach

Kto w czasie pobytu w Kartuzach zechce pospacerować w pięknym otoczeniu, ten koniecznie powinien wybrać się na spacer w rejon Jeziora Klasztornego. Czeka tu m. in. Aleja Filozofów, znajdująca się w kompleksie leśnym zwanym Gajem Świętopełka – więcej o kartuskiej Alei Filozofów przeczytamy na turystycznym portalu regionalnym kaszub www.infokaszuby.pl. Spacer tą aleją to szansa na nacieszenie się pięknymi widokami oraz siłą kaszubskiej przyrody. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Przy punkcie widokowym nad Jeziorem Karczemnym czeka na gości Ławeczka Asesora, z kolei przy pobliskiej Promenadzie można zobaczyć Pomnik Rybaka z kotkiem.

Kartuzy są jednym z najważniejszych punktów na kaszubskiej mapie, a wizyta w tym miejscy może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Piękne widoki, cenne zabytki oraz wspaniała – oto najważniejsze powody, dla których warto odwiedzić to miejsce.