Odbierz sadzonki drzew – akcja #sadziMY w Bytowie 

Odbierz sadzonki drzew – akcja #sadziMY w Bytowie 

29 i 30 września 2022 roku odbywa się już czwarta edycja narodowej akcji #sadziMY. Leśnicy przygotowali milion sadzonek, w które można się zaopatrzyć we wszystkich nadleśnictwach znajdujących się w Polsce. 

Ogólnopolska akcja #sadziMY ma na celu zwiększenie ilości drzew kraju. Odbierając sadzonkę drzewka, możemy bowiem posadzić je na własnej działce, obok domu czy w miejscu pracy. Rozdane zostaną w całej Polsce przez leśników, którzy w ramach czwartej edycji akcji przygotowali milion sadzonek. O zaangażowaniu w akcję innych miast dowiedzieć możemy się m.in. z serwisu:  lomzainfo.pl 

Działania uświadamiają również, jak ważna jest roślinność zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Na drzewach bowiem, swoje gniazda zakładają ptaki, ale również to siedlisko owadów i mikroorganizmów. Poza oczywistym czystym powietrzem dla ludzi pełnią także inne role m.in. dają cień oraz ochronę przed upałami, obserwowana zieleń działa również uspokajająco. 

Leśnicy co roku sadzą w lasach blisko 500 milionów drzew, przyczyniając się do ich powiększania i zwiększenia ich zasobności. Zaangażowanie Polaków pozwoli na posadzenie jeszcze większej liczby drzew, nie tylko w lasach. 

Gdzie w Bytowie można odebrać bezpłatne drzewko? 

Sadzonkę drzewka w ramach akcji #sadziMY można odebrać za darmo. W punkcie, który odpowiedzialny jest za wydanie drzewka, warto jednak wstawić się z własnym opakowaniem, zabezpieczającym roślinę przed wysuszeniem. W Bytowie bezpłatną sadzonkę nabyć można 29 i 30 września w godzinach 9:00-15:00 przy siedzibie Nadleśnictwa Bytów – ulica Szarych Szeregów 7.