Porodówka w Szpitalu Powiatu Bytowskiego zawieszona

Porodówka w Szpitalu Powiatu Bytowskiego zawieszona

Od 18 maja nie ma możliwości przyjęcia kobiet rodzących w Szpitalu Powiatu Bytowskiego. Powodem jest rezygnacja lekarza neonatologa, jak również decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Bytowski Szpital Powiatowy nie spełnia warunków, do prowadzenia oddziału położniczego i neonatologicznego. Nagłe zamknięcie porodówki spowodowało złożenie wypowiedzenia pracującego do tej pory lekarza specjalisty, neonatologa. Decyzję, która miała wpływ na zawieszenie działalności porodówki, podjęto w ciągu kilku godzin. 

Nie wiadomo także, ile potrwa obecna sytuacja i kiedy ciężarne będą mogły liczyć na pomoc w Szpitalu Powiatu Bytowskiego. Specjalizacja lekarzy neonatologów jest niszowa, a stawki, które proponują zgłaszający się, znacznie przewyższają budżet szpitala. 

Informację ogłoszono przede wszystkim przez prowadzone przez placówkę szpitala media społecznościowe. Zapewniając, że pozostałe działania, które zostały prowadzone przez szpital, pozostają bez zmian. Nadal funkcjonuję szkoła rodzenia, działania w trosce o bezpieczeństwo pacjentek, jak i oddział pediatryczny dla młodszych pacjentów. Dla pacjentek dostępna jest również poradnia ginekologiczno-położnicza, gdzie pacjentki mogą liczyć na profesjonalną diagnostykę i opiekę. Brak odpowiedniego lekarza specjalisty powoduje jednak, uwzględnienie porodu przez ciężarne kobiety w innych, pobliskich placówkach, mieszczących się np. w Miastku, Kościerzynie, Chojnicach, czy Lęborku.